Skaje na fotele samochodowe.

Podstawową cechą derm ( skaju) przeznaczonych na poszycia tapicerek samochodowych jest podkład z pianki PUR (laminacja).

Dermy wykorzystywane są głównie do tapicerowania elementów bocznych, boden i tyłów foteli. Bardzo często i jest to zjawisko coraz bardziej powszechne, tapicerka skórzana w nowym samochodzie składa się w większym stopniu z derm niż ze skóry naturalnej. Producenci skaju dopasowują strukturę wytłoczeń, tzw. ziarno do wzoru na skórze naturalnej (które nota bene, również nadawane jest sztucznie). Odróżnienie, który element wykonany jest ze skóry, a który ze skaju (wg. sprzedawców ekoskóry) jest dla laika niemożliwe.

Kolorystyka skajów na fotele opiera się na odcieniach skór dostępnych w poszczególnych markach. Królują więc beże, czernie i popiele.

Podobnie jak w przypadku skór, również środki foteli wykonane ze skajów przystosowane są do mat grzewczych i wentylacji montowanych w fotelach. Specjalne perforacje (dziurkowanie), zwykle charakterystyczne dla poszczególnych marek samochodów dostępne są również dla skajów.

Zobacz skaje perforowane! Zobacz więcej tutaj…

Również boczki drzwiowe pokryte są skajami. W niektórych samochodach skaje te, oprócz charakterystycznej struktury (ziarna), są dodatkowo wytłaczane , tworząc np. pasy w BMW E30.

Zobacz skaje na tapicerki foteli samochodowych!  Zobacz  wiecej  tutaj…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *